IMG

Hikayemiz

Aile mesleğimizin temellerini atan büyük dedemiz Mehmet Özcan, 1935 yılında Çankırı ilinin eskipazar ilçesinden istanbula gelmiştir. O dönemde İstanbulda üç turşucu vardır; Çemberlitaş Turşucusu, Ermeni Mardik Turşucusu ve Hakkı Usta Turşucusu. Mehmet Dedemiz, hem Tahtakale’ de hem de Kadıköy Söğütlüçeşme’ de dükkanı olan Hakkı Usta’ nın yanında çırak olarak çalışmaya başlamıştır. Hakkı Usta yaşlılığından dolayı 1953 yılında tezgahını Mehmet dedemize bırakmış ve dedemiz ustasından kalan bu tezgahı aynı dükkanda 2 sene boyunca çalıştırmıştır.

Büyük dedemiz, Kadıköy Balıkçılar Çarsı’ nda bulunan şuanki yerimizi 1955 yılında inşaat halindeyken satın almış ve 1956 yılında inşaatını tamamlayarak çocuklarıyla beraber hizmete açmıştır. İlerleyen yıllarda Kadıköy’ den Gebze’ ye kadar uzanan geniş bir bakkaliye servisine başlayan büyük dedemiz, İkram Turşuları adı altında turşuları sofralara taşımıştır.

1984 yılında 47 yıllık esnaflık hayatına vefatıyla veda eden büyük dedemiz Mehmet Özcan’ ın tezgahını oğullarının en büyüğü olan dedemiz Niyazi Özcan devralmıştır. Niyazi Özcan’ ın üç oğlu Adem, Bahattin ve Fikret kardeşler turşucu tezgahının başına 1985 yılında geçmiş ve yeni bir süreci başlatmıştır. 1985 yılında Kadıköy İkram Turşuları isminin Özcan Turşuları ismine dönüştürülmesiyle devam eden büyümemiz, 1996 yılında Meşhur Özcan Turşuları Limited Şirketi adıyla hız kazanmış ve aile şirketimiz kurumsallaşma sürecinde büyük yol katetmiştir.

Bir asıra yakın bir geçmişe sahip olan firmamız, daha sonraki kuşaklara kalacak olmanın haklı heyecanını içinde barındırarak, siz değerli müşterilerimize ilkelerinden ödün vermeden her zaman daha kaliteli ve daha güvenilir hizmeti vermeye devam edecektir.

Adem Özcan Üçüncü Nesil Turşucu
IMG
Aile Ağacı

KURUCUMUZ

IMG
MEHMET ÖZCAN Kurucumuz

İKİNCİ NESİL

IMG
NİYAZİ ÖZCAN İkinci Nesil Turşucu

ÜÇÜNCÜ NESİL

IMG
ADEM ÖZCAN Üçüncü Nesil Turşucu
IMG
BAHATTİN ÖZCAN Üçüncü Nesil Turşucu
IMG
FİKRET ÖZCAN Üçüncü Nesil Turşucu

DÖRDÜNCÜ NESİL

IMG
LEVENT ÖZCAN Dördüncü Nesil Turşucu
IMG
ÖZKAN ÖZCAN Dördüncü Nesil Turşucu
IMG
AHMET ÖZCAN Dördüncü Nesil Turşucu
IMG
CENGİZHAN ÖZCAN Dördüncü Nesil Turşucu