Hikayemiz

 

 

 

Aile mesleğimizin temellerini atan büyük dedemiz Mehmet Özcan, 1935 yılında Çankırı ilinin eskipazar ilçesinden istanbula gelmiştir. O dönemde İstanbulda üç turşucu vardır; Çemberlitaş Turşucusu, Ermeni Mardik Turşucusu ve Hakkı Usta Turşucusu. Mehmet Dedemiz, hem Tahtakale’ de hem de Kadıköy Söğütlüçeşme’ de dükkanı olan Hakkı Usta’ nın yanında çırak olarak çalışmaya başlamıştır. Hakkı Usta yaşlılığından dolayı 1953 yılında tezgahını Mehmet dedemize bırakmış ve dedemiz ustasından kalan bu tezgahı aynı dükkanda 2 sene boyunca çalıştırmıştır.

 

Büyük dedemiz, Kadıköy Balıkçılar Çarsı’ nda bulunan şuanki yerimizi 1955 yılında inşaat halindeyken satın almış ve 1956 yılında inşaatını tamamlayarak çocuklarıyla beraber hizmete açmıştır. İlerleyen yıllarda Kadıköy’ den Gebze’ ye kadar uzanan geniş bir bakkaliye servisine başlayan büyük dedemiz, İkram Turşuları adı altında turşuları sofralara taşımıştır.

1984 yılında 47 yıllık esnaflık hayatına vefatıyla veda eden büyük dedemiz Mehmet Özcan’ ın tezgahını oğullarının en büyüğü olan dedemiz Niyazi Özcan devralmıştır. Niyazi Özcan’ ın üç oğlu Adem, Bahattin ve Fikret kardeşler turşucu tezgahının başına 1985 yılında geçmiş ve yeni bir süreci başlatmıştır. 1985 yılında Kadıköy İkram Turşuları isminin Özcan Turşuları ismine dönüştürülmesiyle devam eden büyümemiz, 1996 yılında Meşhur Özcan Turşuları Limited Şirketi adıyla hız kazanmış ve aile şirketimiz kurumsallaşma sürecinde büyük yol katetmiştir.

 

Bir asıra yakın bir geçmişe sahip olan firmamız, daha sonraki kuşaklara kalacak olmanın haklı heyecanını içinde barındırarak, siz değerli müşterilerimize ilkelerinden ödün vermeden her zaman daha kaliteli ve daha güvenilir hizmeti vermeye devam edecektir.

 

 

 

Adem Özcan
Üçüncü Nesil Turşucu
Aile Ağacı
KURUCUMUZ
MEHMET ÖZCAN
İKİNCİ NESİL
NİYAZİ ÖZCAN
İkinci Nesil Turşucu
ÜÇÜNCÜ NESİL
ADEM ÖZCAN
Üçüncü Nesil Turşucu
BAHATTİN ÖZCAN
Üçüncü Nesil Turşucu
FİKRET ÖZCAN
Üçüncü Nesil Turşucu
DÖRDÜNCÜ NESİL
LEVENT ÖZCAN
Dördüncü Nesil Turşucu
ÖZKAN ÖZCAN
Dördüncü Nesil Turşucu
AHMET ÖZCAN
Dördüncü Nesil Turşucu
CENGİZHAN ÖZCAN
Dördüncü Nesil Turşucu
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.